חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאלות ותשובות ייפוי כוח מתמשך

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

שאלות ותשובות ייפוי כוח מתמשך

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

מה זה ייפוי כוח מתמשך ?
ייפוי כוח מתמשך הוא הבשורה החדשה בתחום הכשרות המשפטית. עד היום, אדם שאיבד את היכולת לדאוג לעצמו והוגדר כחסוי היה נדרש באפוטרופוס שמונה ע"י בית המשפט. לעתים קרובות, מתקיימים מאבקים בין קרובי המשפחה על בחירת האדם שיישא באחריות ולא פעם האפוטרופוס שנבחר לאו דווקא משקף את רצונותיו של החסוי. לשם כך, נכנס בשנים האחרונות ,  חוק חדש המאפשר לכל אדם מעל גיל 18, בעודו כשיר משפטית, להחליט על מיופה או מיופיי כוחו במקרה בו לא יוכל עוד להיות כשיר משפטית.

איך ניתן לקבוע חוסר כשירות משפטית?

חוסר כשירות משפטית עשויה להתבטא בהידרדרות במצב הרפואי לרבות ענייני גוף, דמנציה, אלצהיימר, תאונות , מצב הנפשי ומצב חברתי.

מה ההבדל בין מינוי אפוטרופוס למיופה כוח בתהליך זה?

אפוטרופוס נבחר עבור החסוי כאשר האחרון מצוי כבר במצב בו הוא לא כשיר משפטית. האפוטרופוס נבחר בהליך משפטי מסובך יחסית ולעתים, כאשר יש מחלוקות בין בני המשפחה ומערכת המשפט ממנה אדם חיצוני מלשכת האפוטרופוס הכללי שינהל את העניינים הרכושיים והרפואיים של החסוי.
מיופה כוח אשר מונה עוד קודם בהליך של "ייפוי כוח מתמשך"  יפעל מיידית וללא כל צורך בהליך משפטי שכן, התנאים לייפוי הכוח יוגדרו על ידי החסוי מראש ובכשירות מלאה. היתרון הגדול בדרך זו היא היכולת של החסוי לבחור עוד בעודו כשיר, את מיופה כוחו על פי אמון וקרבה תוך הימנעות מהליך משפטי ומחלוקות משפחתיות עתידיות. 

את מי ניתן למנות כמיופה כוח?

מיופה כוחו של הממנה עשוי להיות כל אדם בו הממנה בוחר, בין אם זה אחד מילדיו או איש מקצוע עליו הוא סומך. בנוסף, ניתן למנות כמה מיופיי כוח שיהיו אחראיים לכל התחומי השליטה של הממנה וניתן למנות מיופיי כוח אשר כל אחד מהם אחראי לתחום אחר, לדוגמה: מינוי חבר רופא כמיופה כוח בעניינים רפואיים ומינוי צאצא כמיופה כוח בעניינים רכושיים. כך ניתן לפרוס רשת ביטחון רחבה ומותאמת עבור כל ממנה וצרכיו שלו.

אילו תנאים ניתן להציב לייפוי כוח מתמשך?


מהפכת ייפוי הכוח המתמשך מהווה קפיצת מדרגה בעצמאות הממנה  ושליטה בחייו גם לאחר שאינו כשיר משפטית. כל אדם הוא שונה, לכל אחד מושג אחר לגבי ניהול חייו ומכאן, בנוסף לבחירת מספר מיופיי הכוח והאפשרות לחלקם לתחומי אחריות שונים, ניתן גם להציב את התנאים לייפוי הכוח המתמשך. הממנה רשאי להחליט על אילו מהתחומים היה רוצה להפעיל את ייפוי הכוח, הוא רשאי להגביל את תוקף ייפוי הכוח (לדוגמה- ממנה המבקש להחיל ייפוי כוח על פני תקופה של 3 שנים מכל סיבה שהיא). כמו כן, הממנה רשאי להחליף את מיופיי הכוח שלו ורשאי גם להחליט על ביטול ייפוי הכוח. הרעיון הוא לשמר את חירויות וזכויות האדם ולא לחרוץ  גורלות ומבסיסו נועד להיות גמיש.

איך עושים את זה?

עריכת ייפוי כוח מתמשך נעשית על ידי האדם עצמו, בעזרת עורך דין שעבר הכשרה ספציפית לנושא והוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי לערוך ולחתום על ייפוי כוח מתמשך. חשוב שלעורך הדין לא יהיה עניין אישי בייפוי הכוח. עורך הדין יקיים מספר מפגשים עם הממנה לפני העברת מסמך ייפוי הכוח אל האפוטרופוס הכללי. על העורך דין לבדוק את מניעיו האמיתיים של הממנה, להבהיר לו את המשמעות שבבחירת הממונה (מיופה הכוח) ולהציג בפניו את האופציות המשפטיות המתאימות לצרכיו ורצונותיו של הממנה. עורך הדין יוכל לערוך את תנאי ייפוי הכוח ולהציגם לממונה בצורה בהירה.

מתי נכנס ייפוי הכוח המתמשך לתוקף?


ייפוי הכוח יכנס לתוקף ברגע בו הממנה לא יוכל לקבל החלטות הנוגעות לתחומים שציין במסמך ייפוי הכוח. תוקף ייפוי הכוח עשוי להיקבע ע"י מומחה שיעיד על החסוי שאינו יכול להיות אחראי לענייניו האישיים והרפואיים (לדוגמה רופא שקובע כי האדם אינו כשיר משפטית). כדי להכניס את ייפוי הכוח לתוקף, על מיופה הכוח למסור הצהרה לאפוטרופוס הכללי כי אכן מתקיימים התנאים להפעלת ייפוי הכוח, ורק לאחר שיקבל אישור מלשכת האפוטרופוס הכללי, ייכנס ייפוי הכוח לתוקף. 
 

 מדוע לערוך ייפוי כוח מתמשך איתנו?

​ייפוי כוח מתמשך מחזיר את השליטה לאדם, מונע חיכוכים משפחתיים ושואף לשקף נאמנה את הרצונות הישירים של כל אחד מאיתנו במקרה המצער בו לא נוכל להציג אותם בעצמנו.

 

ביחד עם עו"ד ד"ר איריס טרומן , בסבלנות ובאחריות, ניתן לדאוג לכך כי נמשיך לחיות את חיינו בכבוד ,תוך בחירה באלו שישמרו על האינטרסים שלנו כפי שהיינו עושים זאת בעצמנו.

במקרים בהם הלקוח אינו יכל להגיע למשרדנו מסיבות בריאותיות או אחרות – אנו נגיע עד אליו !!!

 

עו"ד ד"ר איריס טרומן מעניקה יחס אישי ומקצועי, זמינות מירבית ומלווה את לקוחותיה בנחישות ובנאמנות עד קבלת התוצאות הרצויות. למשרד ותק וניסיון בתחום האישות לרבות הכנת צוואות , טיפול בעזבונות, ייפוי כוח מתמשך ,ניהול הון משפחתי, גישור בסכסוכים משפחתיים ,הסכמי שלום בית, הסכמי ממון ועוד. כמו כן אנו מעניקים שירותי נוטריון בתחומים שונים.   

לתיאום פגישה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אודות

עורכת הדין, ד"ר איריס טרומן , בעלת תואר MBA מחקרי ותואר PhD , מובילה את משרדה מתוך אמונה במשפט אמת וחתירה מתמדת להצלחה. עו"ד טרומן נבחרה להיות אחת מהנשים פורצות הדרך בתחום המשפט .

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות ניסיון
% 0
הצלחה בתיקים

לקוחות ממליצים

רוצים לדעת עוד? מלאו את הפרטים ונשמח להביא את הניסיון, הוותק וההצלחה שלנו גם עבורכם.