חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגשת בקשה לקיום צו ירושה

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

הגשת בקשה לקיום צו ירושה

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

מי כשיר לרשת מכוח צוואה?

ראשית, על מנת להבין מי רשאי להגיש בקשה לקיום צו ירושה , יש לבחון מי כשיר לרשת מכוח צוואה?

אדם שהורשע במסגרת הליך פלילי במעורבות במותו של המוריש או בניסיון לגרום למותו, לא יוכל לרשת אותו גם במקרה שבו המוריש ציין אותו בצוואתו. אדם שהורשע בהעלמת צוואתו האחרונה של המוריש, בתביעה לירושה לפי צוואה מזויפת, בזיוף צוואה או בניסיון לבצע כל אחת מהעבירות הללו, אינו יכול לרשת את המצווה. סעיף 3 לחוק קובע כי המצווה רשאי להוריש בצוואה את רכושו גם לילד שיוולד תוך 300 יום ממועד פטירתו.

​מתי ייקבע שצוואה היא חסרת תוקף?

החוק מתייחס לנסיבות מסוימות שבהן הצוואה תיחשב לבטלה וחסרת תוקף. בין היתר מצוין בחוק מצב שבו הצוואה נעשתה על ידי אדם אחר – שליח של המצווה. במקרה כזה, מאחר שרק המצווה רשאי לערוך בעצמו את צוואתו, הצוואה תיחשב לבטלה וחסרת תוקף. נוסף על כך, צוואה שתוקפה או ביצועה תלויים ברצונו של צד שלישי שאינו המצווה תהיה חסרת תוקף.

בסעיף 30 לחוק נקבע כי כל צוואה שנערכה תחת השפעה של איום, לחץ, כפייה, תרמית או כל השפעה לא הוגנת אחרת, אינה תקפה ודינה להתבטל. יתרה מזאת, בסעיף 35 לחוק נקבע כי כל הוראה בצוואה המיטיבה עם אדם שהיה מעורב בעריכתה או שנכח במועד זה, תהיה בטלה וחסרת תוקף. במסגרת סעיף 34 לחוק נקבע כי כל סעיף בצוואה שהוא בלתי מוסרי, בלתי אפשרי או מנוגד לחוק לא יהיה תקף.

​איך מגישים בקשה לקיום צו ירושה?

​בקשה לצו קיום צוואה הינה בקשה המוגשת לרשם לענייני ירושה כדי שהצוואה תיכנס לתוקף. הבקשה תוגש על ידי הזכאים על-פי הצוואה (הרשומים בצוואה), לאחר פטירת האדם אשר הותיר אחריו את הצוואה. כלומר,על המבקשים להיות יורשיהם של הנפטרים, או יורשים של יורשים שנפטרו לאחר המורישים.

רצוי להסתייע בעורך דין לענייני ירושה אשר יכין את הבקשה באופן מקצועי בצירוף המסמכים הנדרשים הנלווים לה, והמבקש יחתום וחתימתו תאושר על ידי עורך הדין, ואז הבקשה תוגש באופן מקוון לרשם הירושה.

​כמה זמן אורך הליך הגשת בקשה לקיום צו ירושה ?

  • הפקדת הצוואה – תוך 7 ימים מעת הגשת הבקשה יש להפקיד את הצוואה אצל רשם הירושות.
  • פרסום הבקשה – רשם הירושה מפרסם את הבקשה בעיתונות וזאת על מנת לברר מצב שבו יש מתנגדים לקיום הצוואה, ויתנן בידם להגיש התנגדות לבקשה  תוך 14 ימים מיום מהפרסום.
  • תגובת האפוטרופוס הכללי – רשם הירושה מעביר את הבקשה לאפוטרופוס הכללי, עליה יש על הרשם להגיב  תוך 45 ימים מעת הגשת הבקשה.

צרו עמנו קשר עוד היום לשקט הנפשי שלך

לתיאום פגישה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אודות

עורכת הדין, ד"ר איריס טרומן , בעלת תואר MBA מחקרי ותואר PhD , מובילה את משרדה מתוך אמונה במשפט אמת וחתירה מתמדת להצלחה. עו"ד טרומן נבחרה להיות אחת מהנשים פורצות הדרך בתחום המשפט .

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות ניסיון
% 0
הצלחה בתיקים

לקוחות ממליצים

רוצים לדעת עוד? מלאו את הפרטים ונשמח להביא את הניסיון, הוותק וההצלחה שלנו גם עבורכם.