חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סוגי צוואות

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

סוגי צוואות

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

מהן סוגי הצוואות בהן מכיר החוק?

צוואה בעל פה – צוואת שכיב מרע -בצוואה זו , שני העדים נדרשים להעלות את הדברים על הכתב במסגרת זיכרון דברים ולציין בו את תאריך עריכתה, את תוכן הצוואה ואת הנסיבות שהובילו לעריכתה. בהמשך, העדים מחויבים להפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה בהקדם האפשרי. יש לציין כי צוואה בעל פה תתבטל לאחר חודש ימים אם הנסיבות שהצדיקו את עריכתה כבר אינן מתקיימות והמצווה עדיין בין החיים.

צוואה בפני רשות – החוק מכיר גם בצוואה בפני רשות כאשר במקרה זה מדובר בצוואה שמוגשת בכתב או נאמרת בעל פה בפני שופט, נוטריון, חבר בית דין דתי או רשם לענייני ירושה. במקרים שבהם הצוואה נאמרת בעל פה, היא תיקרא למצווה על ידי הגורם המוסמך ובסופה יובאו חתימת הרשות, הצהרה ואישור הרשות על מועד עריכת הצוואה ועל כך שהיא נערכה על ידי המצווה.

צוואה בפני עדים – סוג נוסף ושכיח של צוואה המוכרת בחוק הוא צוואה בפני עדים. צוואה זו נעשית בכתב, מצוין בה תאריך עריכתה והיא נחתמת על ידי המצווה בפני שני עדים. לפי סעיף 20 לחוק, המצווה מחויב להצהיר בפני העדים כי זוהי צוואתו ואילו העדים נדרשים לחתום באותו מעמד על הצוואה כדי לאשר שהיו עדים לעריכתה. בעוד הצוואה עצמה יכולה להיות מודפסת או להירשם בכתב יד, קיימת דרישה כי החתימות של המצווה והעדים יהיו בכתב ידם ויבוצעו במועד עריכת הצוואה.

מי רשאי לערוך צוואה?

כל אדם שעבר את גיל 18 אשר לא הוכרז על ידי בית המשפט כפסול דין או כמי שאינו מבין בטיב צוואה רשאי לערוך צוואה (באחד האופנים המוכרים על פי החוק כאמור). הכרזה על אדם כפסול דין יכולה להיעשות על ידי בית המשפט במקרים שבהם הוא לוקה בליקוי שכלי או סובל ממחלת נפש ולכן אינו מסוגל לדאוג לענייניו בעצמו. לפי הפסיקה, קביעה בעניין כשרות לערוך צוואה של אדם שאינו מבין בטיבה של צוואה ודעתו אינה צלולה, תתבצע תוך בחינת מודעותו לעצם עריכת הצוואה, ידיעתו ביחס לזהות יורשיו והיקף רכושו כמו גם מודעותו לתוצאות עשיית הצוואה עבור יורשיו.

לתיאום פגישה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אודות

עורכת הדין, ד"ר איריס טרומן , בעלת תואר MBA מחקרי ותואר PhD , מובילה את משרדה מתוך אמונה במשפט אמת וחתירה מתמדת להצלחה. עו"ד טרומן נבחרה להיות אחת מהנשים פורצות הדרך בתחום המשפט .

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות ניסיון
% 0
הצלחה בתיקים

לקוחות ממליצים

רוצים לדעת עוד? מלאו את הפרטים ונשמח להביא את הניסיון, הוותק וההצלחה שלנו גם עבורכם.