חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין הסכם ממון

הדרך הנכונה להתחיל חיים משותפים

הסכם ממון צופה פני עתיד והינו הדרך היחידה להסדיר את חלוקת הרכוש באופן שונה מזו הקבועה בחוק במקרה של פקיעת הנישואין.

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

עורך דין הסכם ממון

הדרך הנכונה להתחיל חיים משותפים

הסכם ממון צופה פני עתיד והינו הדרך היחידה להסדיר את חלוקת הרכוש באופן שונה מזו הקבועה בחוק במקרה של פקיעת הנישואין.

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

מה אומר החוק על יחסי ממון?

חוק יחסי ממון בין בני-זוג, תשל"ג (1973), מסדיר את היחסים הרכושיים שיחולו בין בני זוג במקרה של גירושין או פטירה. החוק חל על כל הזוגות שנישאו לאחר 1.1.74. על פי החוק, עם פקיעת הנישואין זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית השווי  מכלל הנכסים אשר  צברו בני הזוג במהלך חייהם המשותפים תחת קורת גג אחת, לרבות :  בתים, נכסי מקרקעין ודירות, מכוניות, פנסיות, ביטוחים, תכניות חיסכון, קופות גמל, ניירות ערך, בעלות על עסקים, ועוד.

בכדי לקבל ייעוץ  והכוונה משפטית איכותית בתחום הסכמי ממון , חשוב לוודא שעורך הדין יהיה מקצועי, מנוסה ובעל ידע מעמיק בחוק ובפסיקת בתי המשפט במקרים בהם הסכמי הממון מגיעים לפתחו של בית המשפט .

הסכם ממון טוב שמנוסח בצורה ברור ונכונה משפטית ,ימנע חילוקי דעות , אי הבנות ופרשנויות שונות להסכם. כך בחירת עורך דין הסכם ממון מיומן , חבטיח צמצום מחלוקות משפטיות בעתיד.

​עו"ד ד"ר איריס טרומן ערכה מאות הסכמי ממון לפני ולאחר נישואין ,תוך הבנת הצרכים של הצדדים וברגישות מירבית , גם במקרים בו לא היו הסכמות התחלתיות.

יש לציין כי עו"ד טרומן משמשת גם כמגשרת ועל כן במפגש בין הצדדים לעיתים ומתעורר הצורך להכנס להליך גישורי על מנת להגיע להסכמות.

​הסכמי ממון שיערכו ע"י עו"ד טרומן , טרם הנישואין, יוכלו לקבל גם אישור נוטוריוני על הסכמים אלו, אישור המחליף הגעה לבית המשפט לצורך מתן תוקף משפטי להסכם.

 

על פי החוק, הסכמי ממון חייבים להיעשות בכתב וכן יש לקבל את אישור בית המשפט או בית הדין הרבני , אולם, אם ההסכם נעשה על ידי בני זוג לפני הנישואין – ניתן לאשר אותו גם אצל נוטריון ללא צורך לפנות לערכאות שיפוטיות. חשוב להדגיש כי עריכת הסכם ממון בכתב ואישורו על ידי רשות מוסמכת – הינם תנאים מהותיים לתוקפו של ההסכם .

רצוי מאוד לערוך את הסכם הממון אצל עו"ד הבקיא בעריכת הסכמי ממון שכן המדובר במסמך בעל ערך משפטי חשוב מאוד העשוי להשפיע על גורל הצדדים ועתידם הכלכלי והאישי.

אכן, לא פעם, נושא הסכם הממון גורם לאי נעימויות בין בני הזוג, אך הדבר אינו מחוייב המציאות. עו"ד מיומן הרגיש למצב , יפעל לגשר בין הצדדים במידת הצורך  ויערוך הסכם מאוזן ,המכבד את את שני הצדדים ומגן על האינטרסים הלגיטמיים שלהם.

מדוע צריך הסכם ממון?

הסכם ממון – כן או לא? הדילמה של זוגות רבים האם לעשות הסכם ממון או האם להימנע מכך.

זוגות רבים מתלבטים בשאלה האם לערוך הסכם ממון או הסכם חיים משותפים עם בן או בת הזוג ומהם היתרונות הכל כך חשובים בהסכם שכזה.

באם אתם חיים כבני זוג באותה הדירה, מנהלים אורך חיים של ידועים בציבור, או נמצאים לפני נישואין ,רצוי מאוד ואף הכרחי להגיע מראש להסכמות והסדרים לגבי חלוקת הרכוש והממון באם מערכת היחסים חו"ח לא צולחת.  הסכמות אלו המנוסחות וערוכות ע"י עו"ד כהסכם ממון , יבטיחו כי באם תהיה פרידה , הרי שזו תהיה יותר רגועה וקלה, שכן לא תהיה מלווה בסכסוכי ממון ורכוש קשים, הגוררים לעיתים קרובות התערבות של המשפחות והילדים משני הצדדים ובסופו של דבר, נזקים כספיים ונפשיים מיותרים.

למרות שישנם זוגות המבינים את הצורך בהסדרת החלק הרכושי ביניהם , זה שנרכש בעבר וכן העתידי, נמנעו הם מעריכת הסכם ממון שכן חששו כי במעשה זה , או בהפניית בקשה זו , מול הבן או הבת זוג – יתפרש הדבר כהבעת חוסר אמון או חשדנות . אולם, מניסיוני הרב שנים בתחום, הסכמי ממון הפכו להיות מאוד פופולריים בשנים האחרונות , שכן יותר ויותר זוגות מבינים כי הסדרת המערכת הרכושית אין בה מאום לעניין האהבה השוררת בין הצדדים והכל נעשה ברוח טובה , בפתיחות ובהגינות.

זאת ועוד, הסכם הממון "מוציא את העוקץ" מהמערכת היחסים , כאשר כל צד מבין מראש את התוצאות הכלכליות של החיים המשותפים וסיומם ככל ויהיו.

משרדנו מלווה מזה שנים בני זוג המתגוררים ביחד ובני זוג נשואים או כאלה העתידים להינשא, בעריכת הסכמי ממון או הסכמי חיים משותפים , תוך כדי מציאת פתרונות יצירתיים וישימים, גם במקרים של חוסר הסכמות או הבנת המעמד. תהליך זה כולל פגישות עם כל צד בנפרד, עם שני הצדדים ביחד , עד לאישור ההסכם בבית המשפט או אצל נוטריון.

 הסכמי ממון אשר נערכים לפני הנישואין או הסכמים בין ידועים בציבור, יש לאשר במסגרת ביהמ"ש או לאשרם בפני נוטריון. במעמד זה נעשה בירור עם הצדדים להסכם , כי הוא נעשה ונחתם מתוך רצון אמתי של הצדדים , ללא  לחץ או כפיה ומתוך הבנת הרצונות והצרכים של כל אחד מבני הזוג.

הסכם ממון שנערך ונחתם מראש מבטיח שקט נפשי בתוך מערכת היחסים הזוגית המלאה והשלמה.

לתיאום פגישה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אודות

עורכת הדין, ד"ר איריס טרומן , בעלת תואר MBA מחקרי ותואר PhD , מובילה את משרדה מתוך אמונה במשפט אמת וחתירה מתמדת להצלחה. עו"ד טרומן נבחרה להיות אחת מהנשים פורצות הדרך בתחום המשפט .

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות ניסיון
% 0
הצלחה בתיקים

לקוחות ממליצים

רוצים לדעת עוד? מלאו את הפרטים ונשמח להביא את הניסיון, הוותק וההצלחה שלנו גם עבורכם.