חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

חוסכים מהמשפחה את הבירוקרטיה

אם הגעת עד לכאן הרי שהנך מודע לחשיבות של עריכת ייפוי כוח מתמשך ולקיחת אחריות על חייך ומעבר ליתרונות הגדולים בעריכת ייפוי כוח מתמשך  הרי שהליך זה חוסך את כל הבירוקרטיה בהליך משפטי של מינוי אפוטרופוס.

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

חוסכים מהמשפחה את הבירוקרטיה

אם הגעת עד לכאן הרי שהנך מודע לחשיבות של עריכת ייפוי כוח מתמשך ולקיחת אחריות על חייך ומעבר ליתרונות הגדולים בעריכת ייפוי כוח מתמשך  הרי שהליך זה חוסך את כל הבירוקרטיה בהליך משפטי של מינוי אפוטרופוס.

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

עורך דין ייפוי כוח מתמשך

החוק החדש משנת 2017 מאפשר לכל אדם "צלול" מעל גיל 18 לערוך ייפוי כוח מתמשך ולקבוע מראש מי מבני משפחתו או מקורביו יחליט בעתיד בענייניו האישיים, הבריאותיים והרכושיים , ביום שלא יהיה כשיר לעשות זאת בעצמו .

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי הנערך על ידי האדם עצמו ועל פי השקפת עולמו ורצונותיו, בעזרת עורך דין שעבר הכשרה ספציפית לנושא והוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי לערוך ולחתום על ייפוי כוח מתמשך .

ההנחיות המקדימות שמוסר האדם בייפוי הכוח המתמשך , מאפשרות לו להורות למיופה כוחו מבעוד מועד ,על רצונו לטיפול מסוים , היכן יהיה מקום מגוריו, או כיצד ינוהלו ענייניו בעתיד במקרה ולא יהיה כשיר לעשות כן בשל תאונה, מחלה או דמנציה.

עריכת ייפוי כוח מתמשך חוסך את כל הבירוקרטיה בהליך משפטי של מינוי אפוטרופוס, בכך שהוא מחליף את הצורך לפנות לביהמ"ש בבקשה למינוי אפוטרופוס, הגשת דוחות ,דיווחים ותשלומים שנתיים לאפוטרופוס הכללי לצורך פיקוח.

קביעת מנגנון הפיקוח, אף הוא נקבע ע"י האדם  שעורך את ייפוי הכוח המתמשך , שם יוכל להורות כי בני משפחתו לא יהיו מפוקחים ע"י האפוטרופוס הכללי אלא יהיו מפוקחים ע"י קרוב אחר או שלא יהיו מפוקחים כלל במידה והוא סומך על שיקול דעתם באופן מוחלט. 

מועד הכניסה לתוקף של ייפוי הכוח אף הוא יכל להיקבע ע"י האדם מראש, או לאחר חוות דעת של מומחה. החל מחודש יוני 2019 , ניתן להכניס את ייפוי הכוח לתוקף על פי חוות דעתו של מומחה גם באופן מקוון ללא צורך לשלם אגרה או לפנות לביהמ"ש לצורך כך.

לא מדובר בצוואה ולמיופי הכוח אין כל זכות רכושית או אחרת בענייניו של האדם . ייפוי הכוח המתמשך , כמוהו כתעודת ביטוח הנותנת שקט ובטחון למקרה בו חלילה האדם עוד בחייו יגיע למצב בו לא יוכל עוד לנהל את ענייניו או להביע את רצונותיו.

ריכזנו עבורך את שלושת התחומים בהם ייפוי כוח מתמשך עוסק :

ייפוי כוח מתמשך לעניינים הרכושיים

 • כספים
 • חשבונות בנק
 • קצבאות, קופות גמל ופנסיה
 • מכירה או השכרת הבית לצורך מילוי הוראות מיוחדות של הממנה

ייפוי כוח מתמשך לעניינים האישיים

 • רווחה כללית
 • מקום מגורים
 • חברה ופנאי
 • תעסוקה ושילוב בקהילה
 • טיולים ולימודי העשר

ייפוי כוח מתמשך לעניינים הרפואיים

 • טיפול ביתי או במוסד
 • בחירת רופאים מטפלים
 • סוגי טיפול
 • תהליכי שיקום 
 • עזרה סיעודית

כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך- כמו ביטוח אבל אחר

כפי שאנו דואגים לבטח את רכושנו ובריאותנו בביטוחים שונים , ייפוי כוח מתמשך פועל על מנת להבטיח את רצוננו העתידי במצב פתאומי או אחר בו לא נוכל לדבר בשם עצמנו. עריכת ייפוי כוח מתמשך מעניק לכל אחד מאתנו וודאות עתידית כי נמשיך לחיות את חיינו בכבוד ,תוך שמירת האינטרסים שלנו ע"י קרובנו , כפי שהיינו עושים זאת בעצמנו.

ייפוי כוח מתמשך- כמוהו כתעודת ביטוח ויכנס לתוקף רק במצב בו אדם לא ידע דבר ולא יוכל להביע את רצונו.

מי יכל לשמש כמיופה כוח לייפוי כוח מתמשך?

עריכת ייפוי כוח מתמשך מעניקה ביטחון ושלווה מעצם הידיעה שהאדם בחר מראש את האנשים הקרובים אליו כמו ילדים, חבר קרוב, רופא, עורך דין וכו' עליהם הוא סומך כי ידאגו לאינטרסים שלו כפי שהוא היה דואג לעצמו.

​רצוי מאוד שמיופה הכוח יהיה איש אמונו של הממנה ואדם שמכיר אותו ויודע היטב מה היה רוצה לו היה בכוחו לומר את דברו בעצמו.

מחיר ייפוי כוח מתמשך

אחת השאלות הנפוצות הנשאלות ע"י המתעניינים בעריכת ייפוי כוח מתמשך, היא "כמה עולה ייפוי כוח מתמשך?" לעיתים שאלה זו נשאלת עוד בטרם הבינו את החשיבות והמשמעות של עריכת מסמך משפטי זה ואת ההשלכות העשויות להיות לו על חייהם.

מאחר וטרם הוסדר מחיר קבוע ע"י משרד המשפטים כפי שהוסדר מחיר עבודתו של נוטריון, התחום די פרוץ ועורכי דין מתמחרים את עבודתם בין 2,500 – 7,000 ₪ + מע"מ לייפוי כוח יחיד, וכ- 4,500 ₪ – 9,000 ₪ + מע"מ לייפוי כוח מתמשך זוגי.

אולם חשוב להבהיר כי למרות שמשרד המשפטים קבע טופס ייפוי כוח מתמשך בסיסי, אין הוא ממצה את כל דרישותיו של המבקש ולכן כל ייפוי כוח מתמשך נערך בהתאמה להנחיות של הממנה ואין ייפוי כוח  אחיד המתאים לכולם מכאן שגם המחיר משתנה בהתאם למורכבות ייפוי הכוח, היקף העבודה, מספר מיופי הכוח, ניידות הממנה וכו'.

ייפוי כוח שנעשה בצורה חובבנית , ידחה ע"י האפטרופוס הכללי ויחייב את הממנה ומיופי הכוח לעבור את התהליך מחדש. גם ייפוי כוח שיעשה ע"י עורכי דין אשר יערכו אותו באופן טכני, בעלות נמוכה, ומבלי להכנס להנחיות ברורות של הממנה, השקעת זמן והבנה מעמיקה לצרכי הממנה, יחשב כייפוי כוח באיכות נמוכה חרף היותו חוקי.עריכת ייפוי כוח מתמשך טוב ומקצועי, אינה מילוי טופס בצורה טכנית. המדובר בגורלו של אדם העלול למצא את עצמו ברגע האמת בו כל הנחיה אשר כתב מראש, תקבע את צורת ואיכות חייו. על עורך הדין להיות רגיש, מקצועי ושידע לשאול את השאלות הנכונות אשר יביאו את הממנה לשקף במדויק את רצונותיו מתוך השקפת עולמו.

אנו מתחייבים לערוך ייפוי כוח מתמשך באופן מקצועי ובהתאמה אישית לכל לקוח. יפויי הכוח שאנו עורכים "תפורים" בדיוק לצרכיו האישיים, הרפואיים והכלכליים של הלקוח. ייפוי כוח שנערך ע"י עורך דין בעל ניסיון ומקצועיות אשר ירד לפרטים והבין בצורה יסודית את צרכיו של הממנה- יעניק ללקוח שקט נפשי וביטחון כי ההוראות וההנחיות שביקש אכן יבוצעו בעתיד.

בנוסף אנו מטפלים גם בעריכת צוואה כך שניתן לרכז את כל הטיפול המשפטי האישי במקום אחד.

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מומלץ

לשכת עורכי הדין נתנה המלצתה,אשר כרגע אינה מחייבת, בגין שכר טרחה לייפוי כוח מתמשך בסך 5,000 ₪ לייפוי כוח יחיד ו- 7,500 ₪ לייפוי כוח מתמשך זוגי. כאמור המלצה זו אינה מחייבת ולמעשה שכר הטרחה יכול להיות בעלות נמוכה או גבוהה מזה בהתאם למורכבות ייפוי הכוח המתמשך, מספר מיופי הכוח, היקף העבודה ועוד וזאת מהסיבה כי כל ייפוי כוח מתמשך  "תפור" למידותיו ולצרכיו של כל לקוח.

שאלות ותשובות ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא הבשורה החדשה בתחום הכשרות המשפטית. עד היום, אדם שאיבד את היכולת לדאוג לעצמו והוגדר כחסוי היה נדרש באפוטרופוס שמונה ע"י בית המשפט. לעתים קרובות, מתקיימים מאבקים בין קרובי המשפחה על בחירת האדם שיישא באחריות ולא פעם האפוטרופוס שנבחר לאו דווקא משקף את רצונותיו של החסוי. לשם כך, נכנס בשנים האחרונות , חוק חדש המאפשר לכל אדם מעל גיל 18, בעודו כשיר משפטית, להחליט על מיופה או מיופיי כוחו במקרה בו לא יוכל עוד להיות כשיר משפטית.
חוסר כשירות משפטית עשויה להתבטא בהידרדרות במצב הרפואי לרבות ענייני גוף, דמנציה, אלצהיימר, תאונות , מצב הנפשי ומצב חברתי.

אפוטרופוס נבחר עבור החסוי כאשר האחרון מצוי כבר במצב בו הוא לא כשיר משפטית. האפוטרופוס נבחר בהליך משפטי מסובך יחסית ולעתים, כאשר יש מחלוקות בין בני המשפחה ומערכת המשפט ממנה אדם חיצוני מלשכת האפוטרופוס הכללי שינהל את העניינים הרכושיים והרפואיים של החסוי.
מיופה כוח אשר מונה עוד קודם בהליך של "ייפוי כוח מתמשך" יפעל מיידית וללא כל צורך בהליך משפטי שכן, התנאים לייפוי הכוח יוגדרו על ידי החסוי מראש ובכשירות מלאה. היתרון הגדול בדרך זו היא היכולת של החסוי לבחור עוד בעודו כשיר, את מיופה כוחו על פי אמון וקרבה תוך הימנעות מהליך משפטי ומחלוקות משפחתיות עתידיות.

מיופה כוחו של הממנה עשוי להיות כל אדם בו הממנה בוחר, בין אם זה אחד מילדיו או איש מקצוע עליו הוא סומך. בנוסף, ניתן למנות כמה מיופיי כוח שיהיו אחראיים לכל התחומי השליטה של הממנה וניתן למנות מיופיי כוח אשר כל אחד מהם אחראי לתחום אחר, לדוגמה: מינוי חבר רופא כמיופה כוח בעניינים רפואיים ומינוי צאצא כמיופה כוח בעניינים רכושיים. כך ניתן לפרוס רשת ביטחון רחבה ומותאמת עבור כל ממנה וצרכיו שלו.

מהפכת ייפוי הכוח המתמשך מהווה קפיצת מדרגה בעצמאות הממנה ושליטה בחייו גם לאחר שאינו כשיר משפטית. כל אדם הוא שונה, לכל אחד מושג אחר לגבי ניהול חייו ומכאן, בנוסף לבחירת מספר מיופיי הכוח והאפשרות לחלקם לתחומי אחריות שונים, ניתן גם להציב את התנאים לייפוי הכוח המתמשך. הממנה רשאי להחליט על אילו מהתחומים היה רוצה להפעיל את ייפוי הכוח, הוא רשאי להגביל את תוקף ייפוי הכוח (לדוגמה- ממנה המבקש להחיל ייפוי כוח על פני תקופה של 3 שנים מכל סיבה שהיא). כמו כן, הממנה רשאי להחליף את מיופיי הכוח שלו ורשאי גם להחליט על ביטול ייפוי הכוח. הרעיון הוא לשמר את חירויות וזכויות האדם ולא לחרוץ גורלות ומבסיסו נועד להיות גמיש.

עריכת ייפוי כוח מתמשך נעשית על ידי האדם עצמו, בעזרת עורך דין שעבר הכשרה ספציפית לנושא והוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי לערוך ולחתום על ייפוי כוח מתמשך. חשוב שלעורך הדין לא יהיה עניין אישי בייפוי הכוח. עורך הדין יקיים מספר מפגשים עם הממנה לפני העברת מסמך ייפוי הכוח אל האפוטרופוס הכללי. על העורך דין לבדוק את מניעיו האמיתיים של הממנה, להבהיר לו את המשמעות שבבחירת הממונה (מיופה הכוח) ולהציג בפניו את האופציות המשפטיות המתאימות לצרכיו ורצונותיו של הממנה. עורך הדין יוכל לערוך את תנאי ייפוי הכוח ולהציגם לממונה בצורה בהירה.
ייפוי הכוח יכנס לתוקף ברגע בו הממנה לא יוכל לקבל החלטות הנוגעות לתחומים שציין במסמך ייפוי הכוח. תוקף ייפוי הכוח עשוי להיקבע ע"י מומחה שיעיד על החסוי שאינו יכול להיות אחראי לענייניו האישיים והרפואיים (לדוגמה רופא שקובע כי האדם אינו כשיר משפטית). כדי להכניס את ייפוי הכוח לתוקף, על מיופה הכוח למסור הצהרה לאפוטרופוס הכללי כי אכן מתקיימים התנאים להפעלת ייפוי הכוח, ורק לאחר שיקבל אישור מלשכת האפוטרופוס הכללי, ייכנס ייפוי הכוח לתוקף.
​ייפוי כוח מתמשך מחזיר את השליטה לאדם, מונע חיכוכים משפחתיים ושואף לשקף נאמנה את הרצונות הישירים של כל אחד מאיתנו במקרה המצער בו לא נוכל להציג אותם בעצמנו.

ביחד עם עו"ד ד"ר איריס טרומן , בסבלנות ובאחריות, ניתן לדאוג לכך כי נמשיך לחיות את חיינו בכבוד ,תוך בחירה באלו שישמרו על האינטרסים שלנו כפי שהיינו עושים זאת בעצמנו.

במקרים בהם הלקוח אינו יכל להגיע למשרדנו מסיבות בריאותיות או אחרות – אנו נגיע עד אליו !!!

עו"ד ד"ר איריס טרומן מעניקה יחס אישי ומקצועי, זמינות מירבית ומלווה את לקוחותיה בנחישות ובנאמנות עד קבלת התוצאות הרצויות. למשרד ותק וניסיון בתחום האישות לרבות הכנת צוואות , טיפול בעזבונות, ייפוי כוח מתמשך ,ניהול הון משפחתי, גישור בסכסוכים משפחתיים ,הסכמי שלום בית, הסכמי ממון ועוד. כמו כן אנו מעניקים שירותי נוטריון בתחומים שונים.                                      

לתיאום פגישה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אודות

עורכת הדין, ד"ר איריס טרומן , בעלת תואר MBA מחקרי ותואר PhD , מובילה את משרדה מתוך אמונה במשפט אמת וחתירה מתמדת להצלחה. עו"ד טרומן נבחרה להיות אחת מהנשים פורצות הדרך בתחום המשפט .

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות ניסיון
% 0
הצלחה בתיקים

לקוחות ממליצים

רוצים לדעת עוד? מלאו את הפרטים ונשמח להביא את הניסיון, הוותק וההצלחה שלנו גם עבורכם.