חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסכם ממון ידועים בציבור

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

הסכם ממון ידועים בציבור

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות נסיון
% 0
הצלחה בתיקים

זכויות של ידועים בציבור

ידועים בציבור הם בני זוג אשר אינם נשואים, אך יש ביניהם מערכת יחסים זוגית בדומה לבני זוג נשואים. הגדרת בני זוג כידועים בציבור מאפשרת להחיל זכויות וחובות של זוגות נשואים על בני זוג שאינם מעוניינים, או אינם יכולים, להינשא על-פי  הדין הדתי של חוקי המדינה .

על פי פסיקת בית המשפט במרוצת השנים, בני זוג ידועים בציבור עשויים להיחשב כבעלי זכויות זה ברכושו זה של זה, במקרה של פרידה. במקרים מסוימים ובהתאם לנסיבות, ייתכן שיתוף גם אם הרכוש רשום על שם אחד מבני הזוג בלבד.

הקניית זכויות לבן הזוג האחד ברכוש בן הזוג האחר מבוססת על "חזקת השיתוף בין בני זוג",המתקיים בהתאם לאורח חייהם של בני הזוג במהלך הקשר הזוגי, לרבות מגורים משותפים, חשבון בנק משותף ועוד. בתי המשפט בודקים את מהות הקשר, הנסיבות , עוצמת הקשר ומבחנים נוספים על מנת לקבוע כי אכן המעמד של הצדדים הוא של ידועים בציבור.

על בני זוג החיים יחד כידועים בציבור, ומעוניינים להסדיר את ההתנהלות הרכושית והכלכלית ביניהם מבלי להידרש לקיומה של חזקת השיתוף, לערוך הסכם חיים משותפים,  בדומה להסכם ממון בין בני זוג נשואים.

לתיאום פגישה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אודות

עורכת הדין, ד"ר איריס טרומן , בעלת תואר MBA מחקרי ותואר PhD , מובילה את משרדה מתוך אמונה במשפט אמת וחתירה מתמדת להצלחה. עו"ד טרומן נבחרה להיות אחת מהנשים פורצות הדרך בתחום המשפט .

0 +
לקוחות מרוצים
0
שנות ניסיון
% 0
הצלחה בתיקים

לקוחות ממליצים

רוצים לדעת עוד? מלאו את הפרטים ונשמח להביא את הניסיון, הוותק וההצלחה שלנו גם עבורכם.