התקשרו אלינו : 077-3320116 

 אימייל : Iristr@012.net.il 

 מייצגים בכל הארץ  

עו"ד איריס טרומן

התקשרו אלינו :077-3320116       
אימייל :Iristr@012.net.il         
מייצגים בכל הארץ 

משרד עו"ד ד"ר איריס טרומן הינו אחד ממשרדי עורכי הדין הייחודיים בתחום המשפט המסחרי -אזרחי בישראל,
 המשלב הבנה עסקית רחבה לצד עולם המשפט.                         
מייסדת המשרד הינה עו"ד ד"ר איריס טרומן - דוקטור במשפטים בתחום התאגידים , 
כלכלנית ובעלת תואר MBA מרצה בפורומים למשפט ועסקים ומכהנת כיו"ר הועדה לבית 
משפט כלכלי בינלאומי של לשכת עורכי הדין בישראל

לייעוץ מיידי! 054-5795890   

לשון הרע תביעה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו עכשיו - 054-5795890

תביעת לשון הרע- אם בידיך עילה לתביעת לשון הרע ייתכן שמגיע לך פיצוי בגובה 75,000 שקלים ללא הוכחת נזק (תיקון מס' 6 תשנ"ט 1998).

מהם הקריטריונים להגשת תביעת לשון הרע?
  •   פרסום: תוכן פוגעני עשוי להתפרסם במגוון מישורים לרבות, בתקשורת, בכתב, ביצירת אומנות ועוד. מספיק שהתוכן ייחשף לגורם שלישי מלבד הנפגע וזהו ייחשב עילה לתביעת לשון הרע, כלומר, מסר פוגעני מאדם הנשמע רק באוזני הנפגע אינו מספיק בכדי לספק עילה לתביעה.
  •  לשון הרע: כדי לקבוע אם הפרסום הינו פוגעני דיו ויוכל לשמש עילה לתביעה, יש לבחון את הפרסום באמצעות מבחן אובייקטיבי הקובע האם אדם סביר מן החברה היה מפרש את אותו פרסום כפוגע בשמו הטוב.
פיצויים בלשון הרע:
לשון הרע היא עילה לתביעה נזיקית בגינה בית המשפט רשאי לפסוק כי הנתבע מחויב לפצות את הנפגע בסכום של 75,000 שקלים ללא הוכחה כי נגרם נזק לצד הנפגע. יש והפרסום הפוגעני נעשה בכוונה תחילה ובית המשפט רשאי לפסוק כי הנתבע מחויב לפצות את הנפגע בסכום של 150,000 שקלים ללא הוכחה כי נגרם נזק לצד הנפגע. בנוסף, לנפגע קיימת אפשרות להגיש קובלנה פלילית בגינה יעמוד הנתבע לדין פלילי בגין עבירת לשון הרע.
 הגנות בגין טענה להוצאת לשון הרע:
ישנם מקרים בהם מפרסמים רשאים לפרסם תכנים שיש בהם אמירות העשויות לפגוע בשמו של האדם וזאת כאשר יש נושאים שהציבור מעוניין בפרסומם וכן פרסומים הנובעים מתום לב כגון חוסר ידיעה על פרטי הנפגע, ביקורת על יצירה אמנותית ועוד.
אם אינך בטוח בנוסח הביקורת או התוכן אותו אתה רוצה להעלות- רצוי שתציג תוכן זה בפני עורך דין, טרם הפרסום,  וזאת על מנת למנוע  אי נעימויות בעתיד.